OSADA  ›  O nás

O nás

T.O.Samota II je nezisková organizace, jejíž hlavní činností je práce s dětmi v přírodě, pořádání letních táborů a dalších akcí s tím souvisejících.

Těžištěm naší činnosti dnes je, kromě samozřejmé snahy o zajištění co možná nejkvalitnější péče o děti v průběhu letního tábora, i vylepšování vybavenosti naší táborové základny v Litoradlicích. I přesto, že jsme značně limitováni nedostatkem finančních prostředků, se nám – také díky sponzorským darům – povedlo vybudovat resp. zrekonstruovat několik objektů nezbytných k zdárnému chodu tábora. (např. rekonstrukce jídelny s kuchyní, nové záchody, umývárky, volejbalové hřiště apod.)

K vybavenosti tábora patří i kvalitní kanoe, na kterých děti absolvují základní vodácký výcvik, nový stůl na stolní tenis a další sportovní náčiní, které děti využívají po celou dobu konání tábora.

Vše, co jsem tu uvedl, by nebylo možné bez toho, že se nám od místních starousedlíků povedlo odkoupit část pozemků táborového areálu. A nebylo by to možné ani bez výborných vztahů, které máme s obyvateli obce Litoradlice, za což jim patří náš neskonalý dík. Součástí programu tábora je proto i tradiční sportovní odpoledne, při kterém se utkávají v několika kategoriích naši táboroví fotbalisté s fotbalisty této obce.

Další z akcí, kterou pravidelně pořádáme na naší táborové základně je Memoriál našeho tragicky zesnulého kamaráda Dušana Kozlíka v nohejbale dvojic.