OSADA  ›  Dětský tábor  ›  Tábor 2014

Alvarez

 

14.den
Tak se nám to krátí :-( 
Někteří z nás se těší domů, někteří by tu ještě zůstali :-)
Dopoledne jsme si zahráli na dědečka, co měnil až vyměnil a vyslanci z každého oddílu vyrazili do Litoradlic a snažili se za jehlu vyměnit co nejcennější nebo nejkurioznější věc :) 
Donesli žárovky, hrnečky, knížku, polštáře, kompoty atd. :-)
Ostatni museli najít houbu, obilí, brouka, ostružiník ...
K obědu jsme si pochutnali na vdolcích s marmeládou, tvarohem a šlehackou a až nám slehne, zasoutěžíme si pod olympijskými táborovými kruhy :-)
K večeru nás čeká závěrečné vyhodnocení a ohňostroj 

13.den
Včera večer jsme prověřili svou odvahu, protože na nás čekala noční etapa:-) Šli jsme bez baterek, jen podle svíček. To byste nevěřili, kolik zvuků se v nočním lese ozývá :-) Nakonec jsme se podepsali u Alvarezova hrobu :-)
Ráno jsme měli prodloužený budíček, abychom stihli dospat noční dobrodružství :-)
Dopoledne jsme dohrávali turnaje ve fotbale a vybíjené, abychom se konečně dozvěděli, který z oddílů je ten nejlepší :-)
Někteří z nás už cítí, že se tábor blíží ke konci a trochu polevili v úklidu stanů. Tak si zkusili, co znamená " letečák " :-)
Po obědě jsme se pokusili být lepší než Alvarez a jeho přítel Rodrigo z našeho příběhu, a pokusili jsme se chytit klíč hozený úzkým oknem ze skalního vězení :-) ( v našich podmínkách jsme házeli tenisák přes chatu ) Ne všem se to podařilo :-(
Po svačině jsme se poprvé vykoupali v přehradě, protože se voda pěkně vyčistila :-)

 12. den
Skutečně se naše přání vyplnilo a probudili jsme se do krásného mlžného slunečného rána :-) Hurá :-)
Po snídani jsme oškrábali brambory a sbalili si na výlet do Týna nad Vltavou.
Po návratu si dáme "štědrovečerní" večeři - kuřecí řízek s bramborovou kaší, okurkový salát a linecké kolečko a doufáme, že pod ozdobeným stromečkem najdeme nějaké ty dárečky :-)
Tak nám držte palce

11.den
Po nočním dešti jsme si prodloužili budíček, protože se nám z vyhřátých spacáků nechtělo vylézat :-)
Bohužel pršelo ještě s přestávkami celý den, tak jsme dost času strávili v suchu v jídelně a přestávkách mezi přeháňkami jsme vyráběli lodě a k večeru jsme si vyzkoušeli naše výtvory i na vodě :-)
Po večeři se počasí konečně umoudřilo, tak doufáme, že ráno bude moudřejší večera

10.den
Ač se od rána objevovaly na nebi mráčky, začalo pršet až před večeří. Hurá, konečně úleva od vedra a dusna :-)
Dopoledne vyrazili ti z nás, kteří měli zájem, na exkurzi do jaderné elektrárny Temelín. Bylo to pro nás zajímavé a poučné :-) 
Odpoledne jsme se vydali na další část naší cesty za Alvarezem. Procvičili jsme si hlavičky i těla, protože jsme museli šifrovat i běhat 

9.den
Opět panuje neskutečné horko :-)
Došli jsme se po oddílech vykoupat pod přehradu a na střídačku jsme pokračovali v cestě po Alvarezových stopách.
"Domorodci" si na nás nachystali několik zapeklitých úkolů, které jsme museli splnit a tím jim ukázat, že naši snahu o dosažení cíle myslíme vážně :-)
Po svačině se zatáhlo a čekali jsme osvobozující déšť a ochlazení. Nepřišlo ani jedno :-) Každý z oddílů zahrál porotě pohádku a předvedl reklamu

8. den
Dnešek se nesl v obrovském vedru a únavě :-)
Protože se v přehradě koupat nedá, vydali jsme se po oddílech svlažit pod přehradu. Dopoledne šli první tři oddíly a po obědě vyrazil zbytek :-) Zbylé oddíly hrály hry v táboře a u vody. 
Po svačině jsme si dozdobili své koutky v lese a vyrobili skřítky, kteří nám naše místečka hlídají. Každému jsme přiřadili kladné a záporné vlastnosti a vše pak převyprávěli porotě. 
Už jsme zalezlí ve spacácích a čekáme na posilující spánek :-)
Dobrou noc 

7.den
Vzbudili jsme se do krásně mlžného rána, ze kterého se klubalo sluníčko :-)
Putování po stopách Alvarezova deníku se ubíralo k vodě, dostali jsme za úkol nachytat zlaté kouzelné rybky v přehradě :-) Vyrobili jsme si sítě, ale moc se nám nedařilo :-)
Odpoledne jsme si zahráli na lupiče, jsme uhnaní a tak se rychle sprchneme pro osvěžení :-)
K večeru začneme chystat táborák a posedíme v kouzelné atmosféře plápolajícího ohně

6. den
Po snídani jsme chvilku pokračovali v turnajích ve vybíjené a pak jsme se všichni přesunuli na hřiště k poutavému vyprávění sympatického pana sokolníka. Poslouchali jsme ani nedutali, pohladili jsme si sovičku a některým z nás přistálo káně na ruce. 
Během poledního klidu si starší z nás připravili "šipkovanou" pro mladší spolutáborníky. Užili jsme si to všichni :-)
Po svačině jsme všichni voněli. vykoupali jsme se v teplé vodě :-)
Aby nám čistota chvíli vydržela, mladší vyplňovali pohádkový kvíz a starší vymýšleli povídku na dané téma.
K večeři jsme vybílili kuchyň, byly totiž vaječné topinky

5.den
Včera večer jsme nakonec ještě stihli oblíbenou botovku, mooc jsme se pobavili :-)
Putování po stopách Alvarezova tajného deníku pokračuje. 
Po snídani jsme uháněli za dalším úkolem - objevení tajné skříňky v "hlubokých" vodách nedalekého potůčku :-) V truhličce bylo ukryto 20 předmětů, které jsme si museli zapamatovat. 
Po návratu nás přivítala vůně česneku linoucí se z kuchyně, tak jsme se vrhli na oběd.
Po poledním oddechu jsme si zahráli Ameriku, nevěřili byste, co dokážeme vymyslet za odpovědi na záludné otázky typu : Které zvíře má v břiše knihu ? :-) Ještěže máme kamarády v oddíle a děda Vševěda :-)
Před večeří jsme si "zajezdili" závod F1 :-)

Zpráva pro rodiče : Včera nás poctila návštěvou kontrola z Krajské hygienické stanice a prošli jsme na 1*, neměli žádné výhrady a moc nás chválili :-)

 

 4.den
Včerejší kouzelně měsíčnou noc strávili někteří z nás v teepee. Byl to super zážitek :-)
Po snídani jsme oloupali brambory k obědu a vyrazili do lesa hledat stříbrné nugety. Některé byly ukryté doopravdy pořádně ! :-)
Když nám slehlo po obědě, vydali jsme pátrat se po Alvarezových stopách. Běhali jsme a hledali písmena vytesaná do kamene, abychom se dozvěděli název místa, kde najdeme další indicie k našemu putování.
Protože se nedá koupat v přehradě, neboť "kvete" voda, opláchli jsme se ve sprše a osvěženi jdeme zapojit mozkové závity a luštit magický čtverec. Po večeři si zase sedneme s kytarami a zazpíváme si

3. den
Po příjemném nočním dešti, při jehož bubnování se krásně spí, jsme se probudili do slunečného rána.
Po snídani jsme po oddílech běželi po fáborkách a hledali další část Alvarezova deníku. Našli jsme zapečetěný vzkaz, do kterého se podíváme až po obědě. Ještě jsme rozehráli turnaje ve fotbale a vybíjené.
Po obědě jsme se nemohli dočkat, až se dozvíme další informace z Alvarezova deníku. Hned po skončení poledního klidu jsme podle instrukcí z deníku začali vyrábět peníz průkazní z pečetního vosku

 2.den
Získali jsme první legendu z Alvarezova deníku, ale nebylo to vůbec jednoduché ! Museli jsme šiškami sestřelovat písmena, abychom mohli rozluštit tajnou šifru. Pro ty, kteří zasáhli písmen málo bylo luštění doopravdy oříšek. Nakonec jsme to zvládli všichni :-)
Po obědě a zaslouženém odpočinku jsme dozdobovali čelenky, vlajky a vymýšleli bojový pokřik, vyzkoušeli jsme si jízdu na kanoích a v lese házeli na dřevěné terče.
Po večeři jsme si zazpívali největší táborové hity

1.den
Dojeli jsme v pořádku, cesta uběhla rychle.
Po příchodu do tábora jsme byli rozděleni do oddílů a vydali se do lesa hledat své vedoucí. Netušili jsme, ke komu budeme patřit a tak to pro nás bylo překvapení. 
poslechli jsme si legendu o Alvarezovi, napsali kvíz a podle výsledků si vybírali názvy oddílů a barvy. Teď vyrábíme vlajky a čeká nás slavnostní první nástup