OSADA  ›  Dětský tábor  ›  Tábor 2013

O poklad Karla IV.

Den patnáctý

Poklad byl nalezen, rytíři pasováni, v táborové spíži se už prohání jen myši, chrabří Páni z Růže dorazili v pořádku do svých domovů .....

Už teď se nám stýská, ale rok uteče jako voda a my se těšíme až na naší známé táborové louce opět zazní : " Tábore pozor ! K vlajce hleď ! " a vydáme se za dalším dobrodružstvím

Den čtrnáctý

Naše cesta za pokladem končí...
Celé dopoledne nám zabralo finální hledání a rozhodně to byla trnitá cesta Museli jsme překonat spoustu překážek a předvést všechen náš um a znalosti. Běhali jsme, šifrovali a při kopání pokladu proběhl téměř lítý boj
Do poslední chvíle nebylo jisté, kteří Páni z Růže budou pasováni na rytíře, ačkoli poklad objevili první Páni z Landštejna a Třeboně, dostalo se této pocty nakonec Pánům z Krumlova !
Proběhly bujaré oslavy u táboráku a večerní ohňostroj

Den třináctý

Po nočním deštíčku byl dopoledne po delší době svěží vzduch, tak jsme toho využili - zaběhali jsme si a zasoutěžili si na louce.
Po obědě jsme se vydali na naše putování za pokladem. Vyrazili jsme do Hradní strouhy najít zbytky starověkého opevnění a tam budeme plnit úkoly.

Den dvanáctý

Celé dopoledne jsme hráli oddílové soutěže, byla to zábava, zapojili se totiž i dospěláci - v přetahované jsme nad nimi nevyhráli, ať jsme dělali, co jsme dělali
Protože přes den bylo pořád horko, schovali jsme se přes polední klid do stínu a odpočívali, někteří si v jídelně zahráli stolní hry.
Odpoledne jsme se koupali, hráli vodní hry, závodili na kánoích a po svačině se nám ztratili vedoucí ! Museli jsme si je najít v lese, někteří byli schovaní naprosto dokonale a dalo nám hoodně práce je najít
K večeři nám kuchařky nachystali místní TOS hamburgery Ač tady vaří výborně, udělali nám tím obrovskou radost
Večer konečně zapršelo, vyčistil se vzduch a nám se za bubnování deště do plachet nádherně usínalo

Den jedenáctý

Díky extrémně teplému počasí se program musel změnit
Dopoledne jsme byli v lese a stavěli Karlštejn a Karlův most, někdo lépe, někdo hůř, ale snaha se počítá
Odpolední a večerní program se odehrával jen a jen u vody

Den desátý

Ráno jsme si přispali, přeci jen jsme včera díky noční hře ponocovali
Do oběda jsme si zahráli v lese na loupežníky a stihli jsme se vykoupat.
Polední klid byl zkrácený, protože jsme vyrazili do blízkých Hněvkovic do Pohádkového zámečku. Prošli jsme si s panem králem
z pohádky do pohádky, koupili si nějaké dobroty a vydali se na cestu zpátky.
Po příchodu jsme se opět zchladili v přehradě, někteří se projeli na kánoích a pak už jen odpočívali.

Den devátý

Netušíme, kdo nám letos zařídil tak krásné počasí, nicméně mu děkujeme
Neděli jsme strávili sportovně - dopoledne nám zabrala vědomostně - běhací soutěž Amerika a po vynikajícím obědě, ze kterého nezůstal ani drobeček, jsme se pořádně vycachtali a zahráli jsme si hry ve vodě.
Po svačině jsme měli Táborovou olympiádu - házeli jsme šiškami, stříleli ze vzduchovky, vrhali polenem, skákali do dálky a další soutěže.
Teď jsme celí napjatí, protože je noční hra a v nás se mísí strach, napětí, radost a očekávání

Den osmý

Sobotní den jsme strávili v Litoradlicích na sportovním dni. Zahráli jsme si vybíjenou, fotbálek, stolní tenis a nakonec se naši dospěláci utkali s místními fotbalisty

Po návratu do tábora čekal některé z nás "letecký den" za binec ve stanu - alespoň si uličníci pořádně uklidili

Po pozdním obědě jsme si zahráli jen tak pro radost několik oddílových her - skákání v pytli, nošení pingpongového míčku na lžičce atd.

Pro dnešek dobrou noc

Den sedmý

Konečně jsme dohráli sportovní turnaje a pochutnali jsme si na čerstvě upečených domácích vdolcích.
Po poledním odpočinku jsme pokračovali v putování za pokladem.
Do lesa jsme si doběhli pro zašifrované zprávy, namáhali jsme hlavičky a podle pořadí v rozšifrování jsme si nakoupili v krámku doplňky pro výrobu šperků pro královnu Elišku.
Večer nás čekal vytoužený táborák ! Zazpívali jsme si a příjemně unaveni zalezli do spacáků načerpat nové síly na zítřejší nabitý den

Den šestý

Dnešní dopoledne jsme dohrávali chybějící turnaje ve fotbale a ve vybíjené.
Po zaslouženém odpočinku při poledním klidu nás královští rádci zaúkolovali přípravou hostiny pro samotného krále. Dostali jsme od nich základní suroviny pro přípravu pokrmu a za dříve získané drahokamy jsme si mohli na královském trhu dokoupit vzácná koření a další pochutiny.
Držte nám palce, ať naše krmě uspokojí mlsný králův jazýček

Den pátý

Včerejší odpoledne jsme jsme strávili u vody, učili jsme se jezdit na kanoích a koupali jsme se.
Den jsme zakončili etapou Královský posel, při které jsme si jako správní poslové procvičili paměť.
Některé oddíly si večer vydražili italskou placku a palačinky, dnes jsme si je náramně užili
Dnešní dopoledne jsme věnovali přípravě na rytířský turnaj - vyráběli jsme meče, luky, šípy a čabraky.
Protože nám naštěstí počasí stále přeje, můžeme hrát turnaje i ve vodě a koupat se. Také jsme toho po obědě řádně využili
Posilněni svačinou jsme se vrhli do víru rytířského turnaje - vzdali jsme hold králi a před jeho zraky jsme se utkali.

Den čtvrtý

Včerejší den jsme zakončili výrobou truhly a ražbou mincí. Abychom si protáhli kosti, hledali jsme diamanty ukryté v lese, které se nám budou hodit na naší cestě za pokladem.

Dnešní ráno začalo pernou rozcvičkou, kterou vedl sám hlavní vedoucí. Po snídani a oškrábání brambor k obědu jsme si zahráli turnaje ve vybíjené a ve fotbale.
Po zaslouženém obědě někteří z nás využili letošní nabídku dílniček a učili se masírovat, péct chleba nebo vyrábět zvířátka a ozdoby z korálků.
Maminky, máte se na co těšit, budeme vám pomáhat v kuchyni, uvolníme vám bolavá záda a ještě si vás ozdobíme

Den třetí

Dnes nás opět přivítalo slunečné ráno
Po snídani jsme si zahráli několik oddílových soutěží a těšili se na příjezd královského sokolníka. Ten nám letos přivezl více svých svěřenců než loni a opět jsme poslouchali jako myšky jeho poutavé vyprávění.
Posilněni "knedlovepřozelem" jsme se vypravili na další etapu hledání pokladu Karla IV.

Den druhý

Konečně jsme tu !
Dorazili jsme v pořádku, na táboře nás přivítalo sluníčko a dobrá nálada
Dnes jsme se vydali na cestu za pokladem, vylosovali jsme si oddílové barvy a vyráběli jsme si středověké varkoče, prapory a erby.
Momentálně jsme zachumlaní ve spacácích a nabíráme sílu na zítřejší putování

Den první

V pořádku jsme dojeli na tábor, přivítalo nás sluníčko a usměvaví vedoucí. Ubytovali jsme se ve stanech, vyrazili na obhlídku okolí a seznámili se s naším letošním putováním.