OSADA  ›  Dětský tábor  ›  Tábor 2010

Cesta kolem světa

 

14. a 15. den

Poslední táborový den bylo i nebe smutné, že vše končí a pršelo a pršelo. Pro zahřátí nás i vedoucích jsme dopoledne zahájili aerobicem a zahráli jsme si loupežníky naruby - snažili jsme se pochytat vedoucí. Odpoledne se počasí umoudřilo a mohli jsme vyrazit na poslední etapovou hru - hledání karafy. Nejrychleji ji našel 1. oddíl, který i celotáborou hru vyhrál. Večer jsme karafu předali Kambale, která nám za odměnu dovolila odjet domů. Vypustili jsme lampiony přání a užili si malý ohňostroj na rozloučenou. V sobotu jsme si už jen dobalili, přožili poslední slavnostní nástup se stažením státní vlajky a pak už hurá domů. 
Krásně si užijte zbytek prázdnin a těšíme se na Vás zase za rok!

 

13. den

Dopoledne jsme putovali po Austrálii a hráli jsme v okolí tábora Klokaní olympiádu. Po obědě přijelo vznášedlo a všichni jsme se projeli po přehradě

 

12. den

Po brzkém budíčku jsme vyrazili do Hluboké nad Vltavou, kde jsme nejprve navštívili místní ZOO. Nejvíce se nám všem líbili vydry. Poté jsme se přesunuli do samotného města, kde jsme pojedli, nakoupili drobné dárky a prošli se po místním náměstí. Po setmění jsme se sešli u táborového ohně, který posléze vyvrcholil noční etapou.

 

11. den

Po romantickém ránu se nám "ztratili" vedoucí a tak jsme se je vydali hledat do lesa. Protože jsme během naší plavby tento den zakotvili v Japonsku, všechny další soutěže se odehrávaly v tomto duchu. Po dopoledních dovednostních soutěžích jsme se celé odpoledne připravovali na večerní drakiádu.

 

10. den

Po snídani se rozběhlo všesportovní dopoledne-fotbal, vybíjená a protože jsme navštívili Čínu, tak jsme vyzkoušeli např. i sumo. Po obědě jsme podnikli výlet do Litoradlic, kde jsme si nakoupili dobroty. Po návratu do tábora nás čekaly Čínské lázně včetně kapraďových masáží a lávových kamenů.

 

9. den 

Po snídani a úklidu stanů jsme se rozhýbali při běhání po lese a potom jsme se vydali hledat utopený poklad. Protože jsme v Severní Americe, vydali jsme se po vydatném obědě rýžovat zlato a jako správní zálesáci jsme se naučili stavět různé typy ohňů.

 

8. den

K ránu začalo pršet a vytrvalý déšť nám překazil všesportovní dopoledne. Proto jsme si v tělocvičně zahráli několik her, zazpívali si a do oběda jsme byli zpět na táboře. Odpoledne se kvůli nepřízni počasí takřka celé odehrávalo v jídelně - stavěli jsme babylonské věže z knedlíků, navlékali korálky na čas, zpívali.... K večeru déšť ustal, tak věříme, že se počasí umoudří.

 

7. den

Po bouřlivé noci nastalo klidné ráno. Posilněni snídaní jsme vyrazili na sběr lesních plodin a ešusy táborníků se pomalu plnily malinami, ostružinami a borůvkami. Po tradičně dobrém obědě jsme se vydali hledat poklad Aztéků. Večer jsme se přesunuli do litoradlické tělocvičny, abychom hned ráno mohli absolvovat všesportovní dopoledne na místním hřišti. Před spaním nám Cyril zahrál stínovou pohádku.

 

6. den

Naše cesta kolem světa pokračovala. Tentokrát nás vítr zavál do Jižní Ameriky. Po dopolední sportovně vědomostní soutěži "Amerika" bylo odpoledne zahájeno vodáckou etapou nazvanou "Mořeplavba". Plně naložené škunery táborníků vyrazily k vzdálením jihoamerickým břehům. Večer jsme zahájili zajímavou přednáškou o myslivosti, aby posléze vyvrcholil návštěvou plzeňského sokolníka s ukázkou práce s dravci. Postupně jsme sledovali v letu orla říčního, káně lesní, sokola stěhovavého a raroha. Moc se nám to líbilo.

 

5.den

Den jsme zahájili "zobáním" (vysbíráním tábora od papírků a jiného nepořádku) a po snídani v rámci dopoledního programu byly dohrány turnaje v kopané a ve vybíjené. Po dobrém obědě ( hovězí na česneku, bramborový knedlík, špenát) byla opět v plné permanenci táborová prodejna. Protože nám počasí přálo, věnovali jsme se odpoledne koupání a vodáckému výcviku. V průběhu dne si oddíly připravovaly program k večernímu táboráku. Protože jsme ten den navštívili Madagaskar, byl večerní program nazván "Madagašou".

 

4.den

Po snídani jsme se vydali na dalekou cestu do Afriky. Po celou dobu nám byla v patách písečná bouře a proto jsme ihned po vylodění na černém kontinentu začali pátrat po učinných prostředcích k zahnání nebezpečí. Někteří z nás navštívili místní šamany, jiným pomohly zázračné květiny. Všem šesti kmenům se podařilo bouři zahnat a mohli se v klidu vrátit do tábora, kde je čekal pozdní oběd a nově otevřený místní koloniál, ve kterém se platí táborovými penězi. Odpoledne jsme strávili u vody a přípravou působivého vyprávění o našem putování. Po večeři se každý oddíl podělil o své zážitky s ostatními a předal zástupci Kambaly prostředky k zahnání bouře.

3. den  
V pondělí jsme dorazili do Řecka. A protože Řecko bylo kolébkou olympijských her, i my jsme se jedné takové olympiády zúčastnili. Olympiáda probíhala po celé dopoledne. Soutěžilo se v deseti disciplinách např.: ve svíčkování, skoku do dálky, šiškované, lukostřelbě, střelbě ze vzduchovky apod. Oběd proběhl v českém duchu-bylo vepřo, knedlo, zelo. Odpoledne pak bylo věnováno kolektivním sportům fotbalu a vybíjené. K večeři byly špagety.

 

2.den

Celý den proběhl v přípravách na večerní předvádění našich dovedností, které nám určily indicie předané Kambalou. Odborná porota hodnotila naše vlajky, názvy oddílů, oddílové písně a dary Kambale. S předvedeným výkonem byla spokojena nejen porota, ale i samotná Kambala.

 

1.den
Tak nám to konečně začalo…
Při odjezdu nám trochu pršelo, ale na táboře nás přivítalo slunečné počasí.  V jídelně jsme se seznámili s táborovým řádem, potom jsme se ubytovali ve stanech. Odpoledne jsme si zasportovali a potom se šli vykoupat do přehrady.

Po brzké večeři nás navštívila čarodějnice Kambala na své lodi Stará chobotnice a předala nám šest indicií, pro každý oddíl jednu. Celou noc nám propršelo, ale nám to nevadilo, alespoň se vyčistil vzduch.